Planetree: de mens centraal

Afdrukken E-mail

De best mogelijke zorg, goede informatie en persoonlijke aandacht. Dat mogen patiënten van ons verwachten. En dat alles in een prettige, gastvrije omgeving. Al onze medewerkers zetten zich daar elke dag voor in. Door te luisteren en mee te denken. Of iets extra’s te regelen, gewoon omdat dat prettig is.

Alle medewerkers – van verpleegkundige en arts tot polimedewerker, ICT-er en laborant -  werken volgens 'Planetree'. Planetree is een internationaal concept voor mensgerichte zorg. Planetree stelt de mens centraal: patiënt, familie, bezoeker én medewerker.

echoscopie

Planetree helpt ons om elke dag het beste op alle fronten aan onze patiënten en hun familie en aan onze collega’s te geven. Planetree heeft het Flevoziekenhuis veranderd. Het ziekenhuis is een plaats waar mensen graag werken en patiënten met zorg worden omringd. Van ziekenhuis naar ziekenthuis.

In okotber 2010 heeft het Flevoziekenhuis het internationale Planetree-label voor mensgerichte zorg toegekend gekregen.

Handmassage door vrijwilligers

Planetree is vaak onzichtbaar aanwezig in het Flevoziekenhuis; het zit ‘m in de mens; hoe gaat je met elkaar om. Er zijn echter ook meer concrete voorbeelden. Zo kunnen patiënten die op de afdelingen Orthopedie/Short stay, Dagbehandeling, Chirurgie, MDL/Long en Interne/oncologie een handmassage krijgen. Speciaal hiervoor opgeleide vrijwilligers geven deze massages op aanvraag.
Het project ‘Handmassage door vrijwilligers’ heeft de Cliënten Jaar Prijs 2012 gewonnen. Deze prijs wordt jaarlijks door de Cliëntenraad van het Flevoziekenhuis uitgereikt aan het project dat de beste verbetering van de zorg aan onze patiënten biedt. Bekijk het filmpje.

Meer informatie over Planetree:

Laatst bijgewerkt op donderdag 23 mei 2013 16:53